خدمات رایگان ویژه بیماران خاص اطلاع رسانی شود

  • 10 Jun 2024
  • شناسه مطلب: 1494993
  • تعداد بازدید : 17966

به گزارش روابط عمومی استانداری قزوین،

محمد خورشیدی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در جلسه احصا مسائل و رفع مشکلات بیماران خاص تصریح کرد: دولت سیزدهم مسئله عدالت‌محوری در حوزه درمان را در دستور کار قرار داده و تاکنون اقدامات خوبی در این حوزه رقم خورده است. 

وی افزود: یکی از نگرانی‌های حوزه درمان مسئله بیماران خاص و هزینه بالای درمان آن‌ها بود که در دولت سیزدهم بسته‌های خدماتی- حمایتی توسط بیمه‌های تامین اجتماعی و سلامت تهیه شد که هم اکنون به صورت رایگان و گاهی با هزینه حداقلی در اختیار این بیماران قرار می‌گیرد. 

خورشیدی اظهار کرد: علی‌رغم اقدامات صورت گرفته، تشکل‌های فعال در این حوزه اطلاعات کاملی در خصوص خدمات ندارند بنابراین بیمه سلامت  موظف است که بسته‌های خدماتی و حمایتی قابل ارائه خود  را به تشکل‌های تخصصی اعلام کند که به واسطه آن ها بیماران نیز آگاهی پیدا کنند. 

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی نیز در برخی مراکز درمانی خدمات رایگان  به این بیماران ارائه می دهد که این مراکز نیز باید توسط دانشگاه به مردم اطلاع رسانی شود، آنچه مشخص است تاکنون اطلاعات در خصوص خدمات رایگان و کم هزینه به صورت کامل به اطلاع مخاطبین هدف نرسیده است و در این میان انجمن‌ها و تشکل‌های مرتبط نقش مهمی برعهده دارند. 

گفتنی است این جلسه با حضور مدیران دستگاه‌های مسئول، معاونت درمان، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی، هلال احمر و انجمن ها و تشکل‌های تخصصی فعال در این حوزه برگزار شد.


اشتراک گذاری